Type Here to Get Search Results !

Türkiye’nin En Başarılı Startup Projeleri Nelerdir?


Yenilikleri teşvik etmek, girişimcilik ekosistemini kurmak, başarılı örnekler belirlemek amacıyla gerçekleştirilen Startup100 Listesi sayesinde sizler de başarıların ne tür aşamalardan geçilerek yakalandığını öğrenebilirsiniz. İşte Türkiye'nin en başarılı 100 Startup projesi…

1- Insider

Listenin ilk sırasında hiç şüphesiz son dönemin en iyi projeleri arasında yer alan ve Startup dünyasına farklılık katan Insider bulunmaktadır. Insider, özellikle dünyanın önde gelen markalarına kullanılabilir veriler oluşturma, pazarlama teknolojilerini geliştirme konusunda yardımcı olmakta ve markaların ileri seviye oto-optimizasyon ile segmentasyon yapmalarını sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse; Insider'ın sistemi sayesinde Machine learning algoritmaları da kullanılarak bir müşterinin 7 gün içerisinde ürünü satın alma eğilimi hesaplanır ve ardından da raporlar 30 gün civarında incelenerek, her gün için yeni bir satın alma skoru belirlenir. Bu sayede müşterilerin satın alma eğilimlerinin raporları alınarak ürün satışı konusunda 17 kata varan bir artış sağlanır. Günümüzde Insider sistemi başta Fiat, Carrefour, Trendyol, CNNTürk, Biletix, Lenovo, AVIS, Toyota, Dominos, Garanti, Doğuş ve Hepsiburada.com olmak üzere 200'ü gecik markada tercih edilmektedir.

2- Paraşüt

Bir şirketin gelişmesi için en önemli detaylardan birisi de bütçe kontrolü ve ön muhasebe işlemidir. Paraşüt uygulaması ise hem şirketlerin gelişmesine yardımcı olmakta hem de Türkiye'nin en iyi Startup projelerinden birisi olmayı başarmıştır. Finansal operasyonlar konusunda yardımcı olmak ve şirketin kontrollerini arttırmak amacıyla kurulan Paraşüt sistemi içerisinde fatura takibi, cari hesap takibi, gelir gider takibi, raporlama, e-Fatura, online tahsilat, stok takibi, e-Ticaret entegrasyonu, banka entegrasyonu ve CRM entegrasyonu bulunmaktadır. Listenin ikinci sırasında yer alan Paraşüt, Startup100 Listesi'nde zirveyi zorlamaktadır.

3- Onedio

ODTÜ Teknokent içerisinde yer alan kuluçka merkezinden çıkan 240 başarılı projeden birisi olan Onedio, kendisini Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerik platformu olarak tanımlamaktadır. Özellikle son yılların en çok ilgi gören platformları arasında da yer alan Onedio, 2012 yılından beridir hizmet vermekte ve çeşitli içerikler yayınlamaktadır. Onedio kısa süre içerisinde yakaladığı başarılar ile en iyi Startup projeleri arasında üçüncü sırada yer almayı başarmıştır.

4- iyzico

Yerli ödeme sistemi olarak da tanımlanan iyzico ülkemizde yaptığı başarılı çalışmalar ile en iyi projeler arasına girmeyi başarmıştır. Kolay entegrasyon ile güvenli ödeme yöntemi olan iyzico, ülkemizde Zara, Samsung, sahibinden.com, Modanisa, Onedio ve Atlas Global gibi şirketler ile çalışmaktadır. Dünya çapında da ün kazanan iyzico sadece ticari anlamda yatırımlar yapmamakta bunun yanı sıra bazı kuluçka merkezleri ile yaptığı anlaşmalar sonrasında yeni girişimcilere de destek vermektedir.
iyzico sistemini sitenize kurmanız halinde ise hem kısa süre içerisinde online satış yapmaya başlayabilir hem de tüm kredi kartlarına taksitli satış gerçekleştirebilirsiniz. Uygun fiyat garantisi ve kesintisiz destek sunan iyzico, her geçen gün portföyünü genişletmeye devam etmektedir.

5- Sinemia

Ülkemizde sinema kültürü oldukça gelişmiş olmakla birlikte yoğun miktarda da film seansları bulunmaktadır. Startup projesi olarak ülkemizde hayata geçirilen Sinemia ise özellikle sinemaya sık sık gidenler için avantajlı fiyatlar sunuyor. Ayrıca Sinemia sayesinde artık seansların saatleri ya da filmlerin fiyatları önemli olmamaktadır. Türkiye'nin her bölgesinde geçerli olan bu sistem sayesinde sizler de sınırsız olarak film izleyebilirsiniz.

6- Connected2me

Son dönemde mobil cihaz kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde ilgi gören Connected2me uygulaması, bir yerli yapım olarak ortaya çıkmıştır. Bilindiği üzere Connected2me uygulaması sayesinde kişiler karşıdakinin kimliğini görmeden gizli bir şekilde konuşma imkanı tanımaktadır. Connected2me uygulaması ise karşındakinin kim olduğunu görmeden sohbet etmenin çok daha eğlenceli olacağını düşünüyor. Binlerce kullanıcıya sahip olan uygulama ise en iyi projeler arasında yer almayı başarmıştır.

7- Scorp

Mobil uygulama dünyasının enleri arasında da bulunan Scorp, kendisini Dünya'nın en samimi sosyal medyası olarak tanıtmaktadır. Startup projeleri arasında yer alan Scorp uygulaması içerisinde bazı sorular belirlenmekte ve bu sorulara göre insanlar fikirlerini belirtmektedir. Scorp uygulaması ise kısa süre içerisinde en iyilerin arasına girmeyi başarmıştır.

8- FitWell

Sağlıklı bir hayat ve fitte kalmak hemen hemen herkesin hayalidir. Bu anlamda kullanıcılarına yardımcı olmak ve fit bir görünüme sahip olmalarını isteyen FitWell, aynı zamanda yerli bir Startup projesi olarak da gösterilir. Barış Özaydınlı tarafından kurulan FitWell'in genel merkezi Londra'da bulunsa da ülkemizden bir proje olması nedeniyle dikkat çekmektedir.

9- Segmentify

E-ticaret siteleri başta olmak üzere ziyaretçi davranış analitiği ve pazarlama otomasyonu gibi veri odaklı hizmetler sunan Segmentify, 8 ülkeden 100'den fazla müşteriye sahip olmuştur. Ayrıca SaaS girişimleri arasında yer alması nedeniyle de en başarılı Startup projeleri arasında 9.sırada yer almaktadır.

10- Kolay İK

Personel yönetim işlemi hem zahmetli olmakta hem de ekstradan iş gücü gerektirmektedir. Personel yönetiminin sorunlarının farkında olan Kolay İK ise oluşturduğu online sistem sayesinde personel izinleri, bordro, avans, harcamalar, zimmetler, yemek kartları başta olmak üzere personellere ait birçok detayın kolay bir şekilde kontrol edilmesini sağlar.

11- Vispera

2014 yılından beridir hizmet veren Vispera Bilgi Teknolojileri, perakende faaliyet gösteren firmalara resimlerden otomatik ürün tanıma hizmeti sağlamaktadır. Vispera özellikle son dönemde otomasyon konusunda kendisini geliştirmeyi başarmıştır.

12- Getir

Son dönemde yaptığı projeler ile dikkatleri üzerine çeken Nazım Salur'un yeni projesi olan Getir, iOS ve Android telefonlar üzerinden ürün getirtme hizmeti vermektedir. Getir uygulaması sayesinde giyimden oyuncağa, yiyecekten kişisel bakım ürünlerine kadar anında ürün getirtebilirsiniz. Henüz bütün Türkiye'de faaliyete geçmese de özellikle büyükşehirlerde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

13- BiTaksi

Getir'in kurucusu Nazım Salur'un Startup kapsamında adını duyurduğu projelerden birisi de BiTaksi şeklindedir. Günümüzde hemen hemen herkes taksi çağırma ihtiyacı duyarken, nakit ödeme konusunda sıkıntılar yaşanabilir. BiTaksi uygulaması sayesinde hem internetten online olarak ödeme yapabilir hem de gideceğiniz mesafedeki fiyatı önceden belirleyebilirsiniz.

14- Tapu.com

Yeni nesil emlak pazaryeri olarak gösterilen Tapu.com, satıcılar için hızlı, alıcılar için de güvenli bir hizmet sunmaktadır. Sistem üzerinden gayrimenkul, konut ya da arsalarınızı satılığa çıkarabilir, kısa süre içerisinde müşteri bulabilirsiniz.

15- Evreka

Akıllı atık toplama sistemleri sayesinde yenilikçi ve çevreci çözümler sunan Evreka, akıllı şehirler kurma konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Sosyal girişimcilik projeleri arasında da yer alan Evreka sayesinde çöp toplama maliyetleri, karbondioksit salınımı ve enerji kaybı gibi durumlar ortadan kaldırılır.

16- Iven.io

IVEN Bulutu ürünü ile girişim dünyasında farklılık katan Iven.io, birbirinden farklı cihazların rahat bir şekilde kontrol edilmesini sağlamaktadır. Arabadan buzdolabına, televizyondan çamaşır makinesine kadar hemen hemen her sektördeki araçlara yerleştirilen teknoloji sayesinde hem kontrol hem de raporlama işlemi yapılmaktadır.

17- SuKolay

Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulama sayesinde artık su siparişi vermek çok daha uygun bir hale gelmiştir. Yerli bir yapım olan SuKolay ile çevrenizdeki su tedarikçilerini, damacana fiyatlarını görebilir ve sipariş verebilirsiniz.

18- Kapgel

Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Ataşehir, Kadıköy ve Sarıyer çevresinde yer alan dükkanlardan herhangi bir ihtiyaç olması halinde uygulama ile kısa süre içerisinde tedarik edilmektedir. Kapgel projesi ile sizler de acil ihtiyaçlarınızı 08:00 ile 22:00 arasında getirtebilirsiniz. Kapgel projesi kalitesi ile Türkiye'nin en iyi Startup projeleri arasında 18.sırayı almayı başarmıştır.

19- Armut

Temizlikten tadilata, mobilyadan nakliyat işlemlerine kadar ihtiyaç duyduğunuz bütün iş türlerinde personel bulmanıza yardımcı olan Armut, en iyi projeler arasında yer almayı başarmıştır. Armut projesini kullanarak profesyonel destekler alabilirsiniz.

20- BiSu

Yerli projelerimiz arasında yer alan ve tek tuşla su getirme imkânı sunan BiSu, ödeme seçenekleri konusunda da yardımcı olmaktadır. Sizler de mobil cihazlarınız üzerinden BiSu ile su siparişi verebilirsiniz.

21- Birbilenesor

Özellikle sınava hazırlanan lise öğrencileri başta olmak üzere soru çözümü zaman zaman zor bir hal almaktadır. Ayrıca o an öğretmen olmaması ya da soruyu çözebilecek bir kişi bulunmaması da sorunun ertelenmesine sebep olacaktır. Ancak Birbilenesor uygulaması sayesinde çözemediğiniz soruları başkaları ile paylaşabilir ve çözümü hakkında bilgi alabilirsiniz.

22- Evidea

Ev dekorasyonu konusunda geniş bir stoka sahip olan Evidea, son dönemde gerçekleştirilen en başarılı e-Ticaret projeleri arasında yer almaktadır.

23- Elba

Yazılım konusunda ödemli adımlar atan Elba, hem başarılı grafiği sayesinde dünya çapında tanınmış hem de en iyi Startup projeleri arasında 23.sırada yer almayı başarmıştır.

24- Vivense

Ev dekorasyonundan oturma odasına kadar yüzlerce çeşitli ürünün olduğu Vivense, e-Ticaret alanında başarılı bir proje olarak gösterilir. Ayrıca yaptığı çalışmalar ile de çeşitli ödüllere layık görülen Vivense, listenin üst sıralarında yer almıştır.

25- Englishninjas.com

Günümüzde İngilizce olmazsa olmaz diller arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise İngilizcenin bir dünya dili olması ve hemen hemen her ülkede konuşulmasıdır. Ancak ülkemizdeki eğitimlerin sınırlı olması nedeniyle kişiler tam olarak İngilizce öğrenememektedir. Bu konuda çalışmalar yapan Englishninjas.com ise anadili İngilizce olan öğretmenlerden birebir eğitim şansı sunmaktadır.

26- Invidyo

ODTÜ Teknokent firmalarından çıkan Invidyo projesi özellikle bebekli aileler için olmazsa olmaz bir ürün olarak gösterilmektedir. Sizler de Invidyo sayesinde hem bebeğinizi uzaktan takip edebilir hem de yüz tanıma gibi sistemler sayesinde güvenliği oluşturabilirsiniz. Invidyo uygulaması sadece görüntü kaydı vermemekte bunun yanı sıra yaşam takibi de yapmaktadır.

27- V-count

İşletmelerin gelirlerini arttırmak ve müşteri odaklı olarak analiz yapmak isteyenlere hizmet veren V-count sayesinde akıllı binalar kurarak gelen ziyaretçiler üzerinden incelemeler gerçekleştirmektedir. V-count sistemi kullanımı sonrasında binaya gelen ziyaretçilerin ve potansiyel müşterilerin arttığı görülmektedir.

28- Livecast

2009 yılından beridir Türkiye'de canlı yayınları ön plana çıkaran Livecast'ın Turkcell, Microsoft, Garanti Bankası, Intel ve Türk Telekom başta olmak üzere birçok marka ile de anlaşması bulunmaktadır. Livecast projesi ile özellikle büyük etkinliklerde ve toplantılarda yüksek kalitede anlık yayın gerçekleştirilebilmektedir.

29- Etkinlikcim

Etkinlik yapmak istiyorsunuz ancak mekân ve fiyatlar konusunda endişe mi ediyorsunuz? Sizler de uzun süredir internet üzerinden hizmet veren ve en iyi projeler listesinde yer alan Etkinlikcim platformunu kullanabilirsiniz. Etkinlikcim sayesinde parti, konser, toplantı ve kongre gibi aktiviteler kısa süre içerisinde tasarlanmaktadır.

30- Buldumbuldum

Birbirinden ilginç ve kaliteli hediyelerin yer aldığı Buldumbuldum.com, Türkiye'nin en iyi e-Ticaret siteleri arasında yer almayı başarmıştır. Ayrıca Buldumbuldum ülkemizde kuluçka merkezlerinde gelişmiş bir Startup projesidir.

31- Peoplise

ODTÜ Teknokent projeleri arasında yer alan ve 2013 yılında faaliyetlerine başlayan Peoplise,V-Spot, V-Meet, V-Base ve V-Test ile müşterilerine 4 temel sınav, ön görüşme imkanı sunuyor. Ayrıca Peoplise aldığı destekler sonrasında da Avrupa'ya açılmayı başarmıştır.

32- Bikutumutluluk

e-Ticaret projeleri arasında yer alan Bikutumutluluk, sevdiklerinize, ailenize ve arkadaşlarınıza bir kutu mutluluk sunmanıza yardımcı olmaktadır. Sizler de Bikutumutluluk sayesinde ürün seçebilir, birleştirebilir ve hediye haline getirebilirsiniz.

33- Optiyol

Yolcu ve yük taşıyan araçlara özel olarak akıllı rota takibi sunan Optiyol, özellikle filolar için kontrolü daha kaliteli bir hale getirmektedir.

34- Gardrops

İkinci el moda olarak yayın hayatına başlayan ve mobil cihazlarda kullanılan Gardrops, ikinci el, az kullanılmış kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı satmaya olanak sağlamaktadır. Gardrops sayesinde sizler de kenarda bekleyen ürünlerinizi nakite çevirebilirsiniz.

35- Modacruz

Bayanlar için vazgeçilmezler arasında yer alan Modacruz, içerisinde giyim, ayakkabı, çanta ve takı üzerine birbirinden farklı ürünleri barındırmaktadır.

36- Gram Games

Gelişen mobil oyun dünyasının bir parçası olan ve dünya çapında çalışmalar gerçekleştiren Gram Games, en iyi Startup projeleri arasında yer alır. Gram Games platformunun Bounzy, Merge Town, Merge Dragons ve Six gibi oyunları bulunmaktadır.

37- Twentify

Şirketlere pazar araştırması konusunda destek veren Twentify, özellikle son dönemde yaptığı dış nokta denetleme ile mağaza denetleme işlemleri sayesinde dikkatleri üzerine çekmiştir. Ayrıca Twentify kapsamında gizli müşteri uygulaması da yapılarak personellerin ne şekilde çalıştığı ve müşterilere geri dönüşlerin nasıl olduğunu görebilirsiniz. Twentify projesi 2014 yılında kurulmuştur ve günümüze kadar kesintisiz bir şekilde hizmet vermeyi başarmıştır.

38- Obilet

2012 yılında girişimci Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kurulan, o günden beridir internet üzerinden online otobüs-uçak bileti satışı yapan Obilet, Türkiye'nin en iyi Startup projeleri arasında yer alır. Ayrıca Obilet yaptığı çalışmalar ile de çeşitli ödüllere layık görülmüş ve 2015 yılında yatırımlar alarak yükselişini sürdürmüştür.

39- Rentnconnect

TEB Kuluçka Merkezi'nin başarılı projeleri arasında yer alan Rentnconnect, 2014 yılında kurulmakla birlikte mobil hotspot, dijital rehber ve uluslararası iletişim teknolojileri sunmaktadır. Özgür Gen, Alper Erdoğan, Can Baran Ünal ve Deniz Aydemir tarafından kurulan Rentnconnect, Startup 100 Listesi'ne girmeyi başarmıştır.

40- Veloxity

Türkiye'de geliştirildikten sonra yatırımcılardan alınan destekler sonrasında Amerika Birleşik Devletleri'nde Bahadır Kuru ile Bora Eriştürk tarafından kurulan Veloxity, telekomünikasyon alanında hizmet vermekte ve geleceğin şirketleri arasında gösterilmektedir.

41- Peakgames

Sidar Şahin tarafından 2010 yılında kurulan Peakgames, mobil oyun alanında hizmet göstermektedir. Peakgames bünyesinde bu zamana kadar Spades Plus, Toy Blast, Gin Rummy Plus, 101 Plus, Okey Plus ve Toon Blast adında kullanıcıların beğendiği oyunlar Android ve iOS marketlerde sunulmuştur.

42- Mutlubiev

Özellikle çalışan kadınların artış göstermesi nedeniyle ev temizliği sıkıntıya girebilmekte, bayanlar evleriyle tam anlamıyla ilgilenememekteydi. Ülkemizde kurulan Mutlubiev projesi ise kısa süre içerisinde bayanların ilgi odağı olmuştur. Mutlubiev sayesinde evinizin büyüklüğüne, türüne ve talep ettiğiniz hizmete bağlı olarak temizlikçi kiralayabilirsiniz.

43- Elektra IC

1995 yılından beridir aktif bir şekilde rol alan Elektra IC, otomotiv, kablosuz bağlantılar (WiFi, GPS, Bluetooth), tüketici elektroniği başta olmak üzere savunma ve silah sanayisinde de başarılı çalışmalar yapmaktadır.

44- Supplementler

Sporcular ve vücut geliştirme ile uğraşan bireylere yönelik besin takviyeleri, Supplement satışı yapan Supplementler.com, kısa süre içerisinde internet dünyasının bilinenleri arasına girmeyi başarmıştır. Supplementler sitesi üzerinden online olarak güvenli ödeme yöntemleri ile sporcu besinleri almak mümkündür.

45- Oto.net

Ülkemizdeki araba piyasasında bazı sıkıntılı ticaretlerin olması üzerine vatandaşların imdadına yetişen Oto.net, garantili araç satış imkânı sunmaktadır. Oto.net ile araç alımı sırasında çeşitli ekspertiz çalışmaları yapılmakta ve araca değer biçilmektedir. Daha sonra alıcı kişi aracı satın aldıktan sonra 10 gün içerisinde herhangi bir sıkıntı olmadan iade edebilir. Güvenli araç alım ve satışı için Oto.net projesi önemli bir yer tutmaktadır.

46- Mall IQ

500 İstanbul'un yatırım yaptığı sayılı projeler arasında yer alan Mall IQ, mağaza içi alışveriş deneyimi ve lokasyon bazlı teknolojiler kullanılarak satış arttırılması gibi hizmetler vermektedir. Mall IQ kullanan şirketlerin ve mağazaların satışlarında gözle görülür artışlar yaşanmaktadır.

47- Reztoran

Restoranlara rezervasyon yapmak özellikle restoran iletişim bilgilerinin zor bulunması nedeniyle zahmetli bir faaliyet olarak gösterilebilir. En iyi Startup projeleri arasında yer almayı başaran Reztoran, sizlere en uygun fiyatlarla en iyi restoranda rezervasyon yapmanıza olanak sağlamaktadır.

48- Unite.ad

Arman Acar, Özgür Koy ve Moşe Franko tarafından kurulan Unite.ad, reklamveren ile yayıncıları buluşturmakta ve özellikle reklam dünyasına yön vermektedir. Unite.ad sayesinde markalar dünya çapında popülarite kazanmakta ve bilinirliğini arttırmaktadır.

49- Rotorbit

Kuluçka merkezlerinde geliştirilen projeler arasında yer alan ve Gürbüz Taha Özdemir tarafından kurulan Rotorbit, mühendislik, havacılık ve uzay alanında yazılım odaklı çalışmalar yapmaktadır.

50- Lastoda.com

Otel rezervasyon sitesi olarak kurulan Lastoda.com, sizlerin taleplerine en uygun olan otelleri karşılaştırarak uygun fiyatlarla kiralama imkânı sunmaktadır.

51- Katı Hal Arge

Son teknoloji kullanılarak tamamen bireylerin ihtiyaçlarına bağlı olarak geliştirilen yazıcıların üreticisi olan Katı Hal Arge, çeşitli AR-GE çalışmaları ile de ülke refahına destek sağlamaktadır.

52- Ambeent Wireless

5G kablosuz haberleşme teknolojileri konusunda çeşitli çalışmalar yapan Ambeent Wireless, aldığı destekler ve yatırımlar ile her geçen gün yükselmeye devam etmektedir. Ayrıca Ambeent Wireless tarafından kurulan bağlantıların verimliliği de her geçen gün artmaktadır.

53- Bionluk.com

2014 yılının Nisan ayında kurulan ve kısa süre içerisinde yükselişe geçen Bionluk.com, video&animasyon, internet reklamcılığı, grafik-tasarım, yazılım-teknoloji ile yazı ve çeviri konusunda freelance personel bulmanızı sağlamaktadır. Sistem üzerinden ihtiyacınız olan işleri kısa süre içerisinde, kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

54- Monument

Türkiye'de kurulan sayılı Startup projeleri arasında yer alan ve oldukça beğenilen Monument, fotoğraf depolama ve yönetme gibi cihazların da üretimini yapmaktadır. Monument Labs içerisinde ise birbirinden farklı araçlar ve teknolojiler geliştirilmekte.

55- Nuvia

Akıllı enerji teknolojileri olarak kurulan Nuvia, bir süredir ülkemizde hizmet vermekte ve özellikle enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasını amaçlamaktadır. Nuvia sistemleri sayesinde tüketilen enerji miktarında ciddi düşüşler yaşanabilmektedir.

56- Stajim.net

Üniversite öğrencileri için staj durumu özellikle meslek hayatına atılması ve gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Stajim.net sitesi sayesinde öğrenciler 450'den fazla Holding veya şirket için başvuru yapabilmektedir. Sistem sayesinde çalışma alanınıza ve uzmanlığınıza en uygun firma seçimi gerçekleştirilir.

57- OfisPaneli

Tedarikçiler ile çeşitli anlaşmalar yaparak şirketlerin giderlerini düşürmeyi amaçlayan OfisPaneli, Türkiye'nin en iyi projeleri arasında yer almayı başarmıştır. OfisPaneli bünyesinde akaryakıt, kargo, elektrik, araç takip, kasko, trafik sigortası, araç kiralama gibi tedarikçiler bulunmakta ve yapılan anlaşmalar ile uygun fiyatlardan şirket giderleri düşürülmektedir.

58- Modanisa

Tesettür, tesettür giyim ve bayan giyim üzerine kurulan, kısa süre içerisinde en iyi e-Ticaret siteleri arasında yer alan Modanisa, ülkemizde yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Ayrıca yapılan proje sonrasında da Modanisa sistemi en başarılı 58. Startup projesi olarak tanımlanır.

58- Bama Teknoloji

ODTÜ Teknokent projeleri arasında yer alan ve kuluçka merkezinden çıkan Bama Teknoloji, çeşitli AR-GE çalışmaları gerçekleştirmektedir. Ayrıca Bama Teknoloji'nin ürettiği Robogait ile Visiogait sistemleri yürüme zorluğu çeken kişiler için devrim niteliğinde olmuştur.

59- Raklet

Özellikle şirketlerin pazarlama alanında SMS ve e-Mail araçlarına yoğun miktarda ihtiyacı bulunmaktadır. Bu aşamada geliştirilen Raklet sistemi ise şirketinizin kaliteli bir şekilde pazarlanmasını ya da hatırlatma işlemlerini SMS ile e-Mail yoluyla gerçekleştirmektedir.

60- IUGO Teknoloji

İTU Teknokent projelerinden birisi olan IUGO Teknoloji, akıllı, güvenli ve verimli bir sürücü deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. IUGO Teknoloji tarafından geliştirilen sistemler ve eğitimler sayesinde hem trafikte güvenli bir sürüş sağlanmakta hem de ekonomik anlamda faydalar sağlamaktadır.

61- Pubinno

Akıllı içecek otomasyonları üreten Pubinno, yerli bir yatırım olmakla birlikte kısa süre içerisinde yükselişe geçmiş ve dünya çapında tanınır bir hale gelmiştir.

62- Iconic

3 boyutlu ikon üretimleri ile dikkatleri üzerine çeken Iconic, uzun süredir ülkemizde hizmet vermektedir.

63- Deeper

Şirket tarafından balıkçılara özel üretilen Deeper Smart Sonar PRO+ ile hareket sensörleri kullanılmakta ve suyun içerisinde yer alan balıklar hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca cihazın telefona Wi-Fi teknolojisi ile bağlı olması nedeniyle de kalitelidir. Ayrıca cihaz içerisinde yüksek doğruluk oranı bulunan GPS teknoloji de bulunmaktadır.

64- Onlab

Onlab şirketi ve laboratuvarlarında geliştirilen projeler sonrasında akıllı şehir atık çözümü sunulmaktadır. Bu sistem sayesinde atıkların doluluk oranı ve benzeri bilgiler teknoloji aracığıyla aktarılmaktadır. Onlab sayesinde verimli ve tasarruflu bir belediyecilik anlayışı başlatılabilir.

65- AR Pandora

Son dönemde artış gösteren sanal gerçeklik teknolojisine ayak uyduran AR Pandora, sizlere arttırılmış gerçeklik cihazlarını kullandırmaktadır. Bu sistem sayesinde şehir analizi, araç tanıtımı ve ev tanımı da yapılabilmektedir.

66- Mobil Oto Servis

Tak çalıştır akıllı araç sistemleri üreten Mobil Oto Servis, her geçen gün aldığı yatırımlar ve destekler sonrasında alanını genişletmeyi başarmıştır.

67- Smart Moderation

Hiç şüphesiz sosyal medya dünya çapında oldukça önemli bir pazar oluşturmuş ve insanlar da sosyal medya üzerinden bazı faaliyetler gerçekleştirmektedir. Özellikle şirketlere özel tasarlanan Smart Moderation sayesinde sosyal medya entegrasyonu yapılmakta ve moderasyon hizmeti sağlanmaktadır. Bu hizmet sayesinde artık küfürlü, argo ya da gereksiz yorumlar, paylaşımlar 7 gün 24 saat kaldırılabilmektedir.

68- Positive Enerji

Enerji tasarrufu yapılması amacıyla kurulan Positive Enerji, enerji raporu, enerji raporlama ve monitörleme gibi çözümler sunmaktadır. Positive Enerji sayesinde sizler de enerji kullanımını düşürebilir ve en verimli hale getirebilirsiniz.

69- Çaycı

Veysel Berk'in milyonluk projesi olarak adlandırılan Çaycı, İstanbul'un stratejik noktalarında kurduğu merkezler ile bir anda çayın başkenti haline gelmeyi başarmıştır.

70- Borda Teknoloji

İTÜ Arı Teknokent projelerinden birisi olan Borda Teknoloji, yazılım üzerine çalışmalar yapmakta ve çözümler sunmaktadır.

71- Bunsar

Genellikle insanlar internette, sokakta ya da okulda gördüğü bir ürünü satın almak istemesine rağmen, nerede satıldığını bulamamaktadır. Bunsar sistemi sayesinde akıllı telefon üzerinden beğendiğiniz ürünü tanıtmanız halinde kısa süre içerisinde marka, model ve satıldığı mağazanın bilgilerini alabilirsiniz.

72- Papiroom

İnsanlar zaman zaman hobilerini, deneyimlerini diğer insanlar ile paylaşmakta zorluk yaşamaktadır. Papiroom sayesinde sizler de deneyimlerinizi ve güncel olaylar hakkındaki fikirlerinizi rahat bir şekilde sunabilirsiniz.

73- PHI Tech

Birçok alanda hizmet veren ve AR-GE çalışmaları yapan PHI Tech'in en büyük hizmetleri arasında dizi analizi, mikrodizi veri analizi, veri madenciliği ve biyo-istatistik yer almaktadır.

74- Expertera

Zaman ve para kaybı olmadan sizlere uzman bulma imkânı sunan Expertera, dünya çapında markalara ve Holdinglere hizmet sağlamaktadır.

75- Anlatsin

İTÜ Çekirdek bünyesi altında Gün Ezerel ve Sargın Erdoğan tarafından geliştirilen Anlatsin.com, kariyerler üzerine tecrübelerin paylaşıldığı bir platform olarak hizmet vermektedir.

76- Indoora

Özellikle büyük iç mekanlarda bazı bölümleri bulmak zor bir hal almaktadır. Indoora tarafından geliştirilen mağaza ve iç mekân navigasyonu sayesinde artık aradıklarınızı akıllı cihazlar ile bulabilirsiniz.

77- Kolektif House

Startup projelerinin ortaya çıktığı bölüm olarak gösterilen Kolektif House, aslında bir Startup örneğidir. Kolektif House sayesinde paylaşımlı olarak ofis kullanılmakta ve projeler geliştirilmektedir.

78- Gpay

Sanal ödeme olanağı sunan Gpay, e-Ticaret sitelerinde kullanılmakta ve düşük komisyon ücretleri ile de avantaj sağlamaktadır.

79- Meal Box

Kapıya yemek hizmeti olarak başlayan Meal Box, hem öğrencilere ve bireylere uygun ürünler sunmakta hem de yaptığı paketleme sistemi sayesinde ödüllere layık görülmektedir. Ayrıca lezzet açısından da Meal Box, beğenilen firmalar arasında yer almayı başarmıştır.

80- Kartonoyuncak

Günümüzde teknolojiye bağlı olan çocukların gelişiminin yanlış olacağını düşünen Kartonoyuncak.com, müşterilerine hareket edebilen karton oyuncaklar geliştirmektedir.

81- Digiform

Yazılım alanında çalışmalar yapan Digiform, son dönemde aldığı yatırımlar ile de ülke sınırlarının dışına çıkmayı başarmıştır.

82- SnapBuy

Görsel arama ile ürün bulma imkânı sunan SnapBuy, arkadaşınızda, sokakta ya da başka bir bölgede gördüğünüz ürünlerin marka, modeli hakkında bilgi verir.

83- İninal

Yaş sınırı ve limitleri olmadan, her yerde geçerlilik garantisi sunan İninal sisteminin hem internetten hem de mağazadan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

84- OtoWorks

Kiralama firmasının tüm hizmetlerini ve aşamalarını kuran, anlaşmalı servisler ile iletişim sağlayan OtoWorks, son dönemde otomobil ile kiralama şirketlerinin en fazla tercih ettiği detaylar sistemler yer almıştır.

85- Voscreen

Ücretsiz olarak İngilizce öğrenme imkânı sunan Voscreen, akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle dil becerisi geliştirme konusunda ciddi fayda sağlamaktadır.

86- Uplifers

Her bireyin bir yaşam koçuna ihtiyacı vardır. Ancak yaşam koçu belirlemek ve tutmak masraflı bir faaliyet olarak gösterilir. Uplifers sayesinde internet üzerinden kolay bir şekilde yaşam koçluğu alabilir, hayatınızı değiştirecek fikirler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

87- Hızlıçeviri

Kurumsal olarak çeviri imkanı sağlayan Hızlıçeviri içerisinde akademik çeviri, hukuk – şartname çevirisi, pazarlama – website çevirisi, medikal – ilaç çevirisi, teknik tercüme ve patent çevirisi bulunmaktadır.

88- Longi

Bireylerin sağlıklı yaşaması amacıyla geliştirilen Longi uygulaması, sizlerin mental, fiziksel ve metabolik açıdan istatistiklerinizi çıkarmakta sağlıklı önerilerde bulunmaktadır.

89- Radarsan

Türkiye'nin en iyi Startup projeleri arasında yer alan Radarsan, uzaktan algılama teknolojileri konusunda hizmet veren, AR-GE çalışmaları yapan bir markadır. Özellikle yaptıkları son projeler ve yatırımlar ile dünya çapında adından söz ettirmeyi başarmıştır.

90- YongaTech

AR-GE çalışmaları konusunda üst düzey hizmet veren YongaTech, görüntü ve video işleme, elektronik devre kartı ve yazılım algoritmaları üzerine çalışmaktadır.

91- EvdekiBakıcım

Ailelerin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği EvdekiBakıcım sistemi sayesinde hem bakıcı bulmak hem de sistemin bakıcı kontenjanına katılmak mümkündür. Ayrıca bakıcının dışında birkaç saatliğine oyun ablası ya da oyun abiliği de yapılabilmektedir.

92- Bulutistan

Bulut teknolojisini yerli imkanlarla dünyaya tanıtmayı amaçlayan Bulutistan, ofis bulutu (PC), veri merkezi bulutu (DC), yedekleme bulutu (DR-DP), güvenlik bulutu (DDoS-FW) ve içerik dağıtımı bulutu (CDN) gibi hizmetler sunmaktadır.

93- SC3

Super Cloud, Super Computing ve Super Center olarak tanımlamalara ayrılan SC3, tesis, veri merkezleri, enerji merkezleri için network, iklimlendirme ile güvenlik hizmetleri sunmaktadır.

94- Apsiyon

Apsiyon sistemi sayesinde site yöneticiliği ve iş merkezi yönetimi gibi hizmetler sağlanmakta bu sayede verimli, akıllı ve güvenli çözümler oluşturulmaktadır.

95- Reality Arts Studio

Yerli yatırımlar arasında bulunan Reality Arts Studio, gerçekleştirdiği kaliteli animasyonlar ve oyunlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

96- Yolluyo

Uzun süredir internet üzerinden hizmet veren Yolluyo, market alışverişlerini ayağınıza getirmekte ve siparişleriniz üzerine adresinize yönlendirme yapmaktadır.

97- Amelos Interactive

ODTÜ Teknokent'in başarılı projelerinden birisi olan Amelos Interactive, birbirinden kaliteli oyunlar ile ülkemizde ve dünyada çeşitli başarılar yakalamıştır.

98- Socialcube

Kurumsal sosyal ağ sistemi sayesinde çalışanlarınız ve birden fazla insan tarafından sosyal medya hesaplarına erişim sağlanmakta ve bu sayede etkileşimler arttırılmaktadır. Ayrıca bulut teknolojisi de kullanılarak hem güvenli bir şekilde hesaplar saklanırken bir yandan da proje takibi kolaylaşmaktadır.

99- Esarj

Ülkemizde artan elektronik aletler ve elektrikle çalışan araçlar sonrasında geliştirilen Esarj, Türkiye çapında ulusal istasyon ağları kurmaktadır. Sizler de Esarj uygulaması ile bu istasyonların lokasyonları hakkında bilgi alabilirsiniz.

100- VideoSanat

Yaratıcı videolar oluşturmak amacıyla kurulan VideoSanat, müşterilerine tanıtım filmi, infografik video, etkinlik klibi, reklam filmi ile videopost gibi hizmetler vermektedir.
Tags

Post a Comment

0 Comments
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.